október
20
2021

Versenyeredmény

A MONTÁGH IMRE SZÉPOLVASÓ VERSENY 
ISKOLAI FORDULÓJÁNAK EREDMÉNYE
 
3.évfolyam
1. helyezést ért el: Semegi Aléna 3. b
2. helyezést ért el: Varga Dóra     3. a
3. helyezést ért el: Kovács Kolos  3. b
 
4. évfolyam
1. helyezést ért el: Fazakas Orsolya 4. b
2. helyezést ért el: Kozma Benedek  4. b
3. helyezést ért el: Kilczin Evelin       4. b
 
Gratulálunk a szép eredményekhez! 
Az első helyezettek november 9-én a kerületi versenyen képviselik iskolánkat!
október
13
2021

Versenyeredmény

A kerületi labdarúgó Diákolimpia III. korcsoportjában a Kölcsey csapata 3. helyezést ért el. Maxit a legjobb kapusnak választották.
 
A csapat tagjai: Juhász Martin, Kiss-Gajdács Ármin, Kiss-Gajdács Benjamin, Kovács Domonkos, Latin Maximilián, Martin Bendegúz, Szukob Szabolcs, Szeleczki Zétény.
október
13
2021

Versenyeredmény

 

A Mazsik kisformáció – aminek  Kölcseys tagjai: Huszti Emili 7.a, Kecskés Zsanett 7.a,  Kaló Hanna 6.b,  – a szeptember 27-én rendezett Országos Akrobatikus Rock and Roll Táncversenyen a 3. helyen végzett. 
 

 

 
 
 
 
A Step Up nagyformáció – aminek  Kölcseys tagjai: Huszti Emili 7.a, Kecskés Zsanett 7.a,  Kaló Hanna 6.b, Ritzl Nikolett, 8.b, Zöldági Hanna 8.b,  – a szeptember 26-án rendezett Országos Akrobatikus Rock and Roll Táncversenyen a 3. helyen végzett. 
 

 

szeptember
20
2021

Versenyeredmény

 

 

 

 

 

 

Kővári Vivien (5.b), III. osztályban országos bajnok lett, egyéni összetettben is, illetve a szerenként elért eredményei alapján is.

szeptember
15
2021

Kedves Szülők!

A Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola SZÍN-PAD-KÉP Tagintézménye  (Kölcsey Ferenc Általános Iskola telephelyén működő „Emberke” színjátszó csoport, vezetője: Majorné Szekeres Edit) az új tanévben is várja a színművészet  ágon tanulók jelentkezését.
A foglalkozások szerdán 14 és 15 óra között a könyvtárban, pénteken 14 és 16 óra között a kistornateremben lesznek.

Beiratkozás

A művészeti iskolába mindenkinek évről évre be kell iratkoznia.
A beiratkozás határideje: 2021. szeptember 20.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
(A beiratkozási lap mindkét oldalát ki kell tölteni, alá kell írni.)

Elérhetőségek: Edit néni: 06 20 587 6537
E-mail: szinpadkepami@gmail.com
Weboldal: szin-pad-kep-ami.webnode.hu
Telefonszám: 06-1-278-278-2 / Mobil: 06-30-832-0473

Térítési- és tandíjak: Színművészet-bábművészet ágon: 6200.-Ft/félév= kb 90 Ft/ tanítási óra
A fenti összegből a család anyagi helyzetétől függően tudunk kedvezményt adni, ezzel kapcsolatban kérjük, hogy forduljanak hozzánk bizalommal.

Járványügyi előírások: A délutáni foglalkozások minden tekintetben alkalmazkodnak a Dél-Pesti Tankerület és az általános iskolák saját előírásaihoz.

Nyugodt és online mentes évet kívánunk mindannyiunknak!

Üdvözlettel: a SZÍN-PAD-KÉP Tagintézmény valamennyi munkatársa és pedagógusa nevében
Körömi Gábor és Majorné Szekeres Edit

június
18
2021

Versenyeredmény

 

 

 

Fazakas Anikó (5.a) a Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola 1. osztályos gitáros növendéke, a Csepeli Művészeti Szemlén hangszeres zenei kategóriában arany minősítést ért el.

 

 

június
07
2021

Versenyeredmény

 
 
 
Fazakas Orsolya (3.b) a Csepel Barakuda Búvár SE sportolója, a 2020/2021. tanév Uszonyosúszás Diákolimpián I. korcsoportban
– 200 m uszonyos gyorsúszásban III.,
– 50 m uszonyos gyorsúszásban IV.,
– 50 m uszonyos pillangóúszásban V. helyzést ért el.
 
május
31
2021

Gyermeknap a Polgármesteri Hivatalban

Iskolánk két negyedik osztályos tanulója, Németh Szonja (4. a) és Ferencz Balázs (4. b) meghívást kapott a Polgármesteri Hivatalban megrendezésre kerülő gyermeknapra.

Borbély Lénárd, a kerület polgármestere az ülésteremben fogadta a kisdiákokat, ahol a köszöntés után betekintést nyerhettek a képviselő testület  munkájába és feladataiba. Kérdéseket tehettek fel,  majd néhány felvetett kérdés eldöntésében szavazhattak  a szavazó berendezés segítségével.

Ezután a Polgármester Úr körbevezette a kisdiákokat  az Önkormányzat épületében, megmutatta a saját irodáját is, ahol a gyerekek “kipróbálhatták a polgármesteri széket” egy fotó erejéig. Az így készült fotók mellé emléklapot és ajándékot is kaptak a meghívottak. A program zárásaként, emlékezetessé téve a napot, közös fotó készült a Szent Imre téren.

Köszönjük a meghívást, a gyerekek számára felejthetetlen élmény marad ez az esemény!

 

május
25
2021

Versenyeredmény

május
25
2021

Cikkajánló

Elovasom: Geisbühl Tünde cikke a VIZUÁLIS KULTÚRA című lapban

május
12
2021

Versenyeredmény


DOC210512-20210512121020-0002.jpg DOC210512-20210512121020-0001.jpg

május
07
2021

Új könyvek érkeztek a könyvtárba

KeIMG_20210506_082755__01.jpgdves Szülők!
 
Ismét vásárolhattunk új könyveket a könyvtárba a tankerület támogatásával!
Kedves Diákjaink! 
 
Fogadjátok szeretettel, olvassátok lelkesen, hogy minél több örömet szerezhessenek, minél több élménnyel gazdagíthassanak benneteket!
 
Várunk szeretettel minden új és régi olvasót a könyvtárban!
Ági néni és Edit néni

 

április
27
2021

Színház az iskolában

image1.jpeg image2.jpeg

A Budapesti Operettszínház elhozta streamelt előadását diákprogram keretében a felső tagozatosoknak, melyhez kapcsolódó rajz- és esszépályázatot is hirdettek a zártkörű diákprogram keretében az online előadásokra csoportos jegyet váltó osztályok tanulói számára. 
A zsűri tagjai: Kiss Diána, Nádasi Veronika, Dolhai Attila színművész-szólisták, Vincze Balázs, az Operettszínház művészeti vezetője, valamint Lokody Mariann szervezési osztályvezető és Mészáros Éva, a Zártkörű Diákprogram vezetője, a pályázat megálmodója.

Iskolánk tanulója, Márton Dorina (8. b) kiváló eredménnyel büszkélkedhet:

Második helyezett lett a 7 – 8. osztályosok kategóriájában! 
Díja: belépőjegy egy, a Diákprogramban szereplő (élő) előadásra, kulisszajárással az előadás előtt az egész osztályának.

Kiss Diána különdíját is megkapta: meghívást nyert 2 fő részére egy általa választott “élő” előadásra.

Gratulálunk!

 

 

április
08
2021

Versenyeredmény

Budapesti Általános Iskolások Matematika Versenye – 2021. iskolai forduló

5. évfolyam
I. Csapó Krisztina 5.a, felkészítő tanár: Moldován Eleonóra
II. Horváth Fruzsina 5.a, felkészítő tanár: Moldován Eleonóra
III. Kaló Hanna 5.b, felkészítő tanár: Moldován Eleonóra

6. évfolyam
I. Galó István 6. b, felkészítő tanár: Kenyeresné Walter Edit
II. Ádám Levente Sámuel 6. b, felkészítő tanár: Kenyeresné Walter Edit
III. Sinkó Zsombor 6. a, felkészítő tanár: Kenyeresné Walter Edit

7. évfolyam
I. Marton Lili Anna 7.a, felkészítő tanár: Hajer Attila
II. Faragó Kristóf Tibor 7.b, felkészítő tanár: Hajer Attila
III. Hideg Dániel 7.c, felkészítő tanár: Moldován Eleonóra

8. évfolyam
I. Mándi Ingrid 8.b, felkészítő tanár: Halasi Márta Mária
I. Szuchovszky András 8.b, felkészítő tanár: Halasi Márta Mária
III. Dragán Patrícia 8.a, felkészítő tanár: Moldován Eleonóra

február
24
2021

Hangszerbemutató